Bezpečnost skákacích bot

Skákací boty jsou svou bezpečností srovnatelné s jízdním kolem. Oproti kolu ale většinou nepadáte ve vyšších rychlostech. Když už spadnete, bývá to při zastavování nebo při nepovedeném doskoku na místě. Kromě odřenin, kterým se dá zábránit kvalitními chrániči, Vám v podstatě nic nehrozí, pokud dodržíte alespoň základní pravidla, která jsou uvedena v návodu.

Na konci roku 2010 proběhla médii zpráva o vážné nehodě na skákacích botách, která se stala při SOUTĚŽI v Německu. Skokanem byl 23 letý Samuel Koch.
Záznam z nehody je k vidění např. na http://www.youtube.com/watch?v=sPlwQlZCjzU
Nejprve přeskočil podélně 2 jedoucí auta, ale 3. se mu stalo osudným.

Lidská snaha překonávat zažité limity posouvá lidstvo vpřed, ale bohužel si tato činnost občas vybere svou daň. Takováto nehoda se NEmůže stát začátečníkovi, který dodržuje základní bezpečnost.

Pokud provozujete skákací boty jako rekreační sport, užijete si spoustu zábavy. Každý skokan na začátku alespoň jednou upadne, ale ve většině případů se skokan ani neodře a pak už si dá pozor.

Pokud uvažujete o pořízení skákacích bot Vašim dětem, rozhodně to bude krásný dárek. Na skákacích botách budou navíc daleko bezpečnější než na kole, protože se nebudou pohybovat po silnici nebo v lese. Je opravdu důležité, abyste skákací boty vybrali podle přené hmotnosti, tím spíš u dětí. Nesprávná tvrdost pružiny znamená buď tvrdé boty, které nepruží a děti ani dospělé nebaví. Měkké pružiny jsou dobré na vyzkoušení, ale brzy po jejich pořízení začnete skákat na dorazy a z toho mohou bolet záda.
Správně vybrané skákací boty jsou skvělé sportovní náčiní, které Vás pěkně posílí a zvýší Vám práh stability, což využijete i při jiných sportech.

Přejeme dobrý výběr skákacích bot. Máte-li dotaz, neváhejte napsat nebo zavolat na 607 211 311© Copyright 2011 GTX.cz, designed by Presta Profi