Jakou vybrat tvrdost pružin skákacích bot?

Výběr pružin

Tohle někteří lidé řeší a někteří vůbec. Přitom jde o velmi důležitou věc. Jedním z důvodů, proč jsme začali dovážet skákací boty PowerStrider byl fakt, že výrobce nabízí odstupňování po 10 kg (např. 70-79kg). I rozdělení po 10 kg je pro skokana velmi necitlivé. Zaráží nás, jak se mohou prodávat skákací boty např. 50-70 kg. Vlastně nevíte, co kupujete.  

Skákací boty s měkými pružinami

Pokud skokan používá boty s měkými pružinami, často skáče na dorazy. Takové použití velmi namáhá samotnou konstrukci a může dojít k mechanickému poškození. Horší ale je, že takto skáčete s napnutými nohami do dorazu a velice silně tím namáháte páteř. Takový dopad se může rovnat skoku z 20 cm výšky s napnutými nohami - zdá se Vám to málo? Tak si to zkuste! Vyskočte lehce do vzduchu bez skákacích bot a dopadněte s napnutými nohami. Síla otřesu Vás překvapí.

Skákací boty s tvrdými pružinami

Skáčete na tvrdých pružinách? Nejspíš Vás to vůbec nebude bavit. Skákání je nepřirozené a máte pocit, že se musíte hodně snažit. Páteř přitom trpí malými otřesy, ale trvale. Nejspíš Vás také bolí záda.

Skákací boty s ideálními pružinami

Máte pocit, že skákání Vám jde snadno již jako začátečníkovi. Zejména pomalý běh navozuje atmosféru krátkého letu, ale neskáčete na doraz ani při běhu. Samozřejmě skákání snožmo nejde začátečníkům hned. Při skákání snožmo nedojdete na dorazy nikterak snadno.
Jak ale vybrat takové skákací boty s ideálními pružinami? Vážíte 80kg a jste začátečník, tak je vhodné vybrat něco mezi 77 a 85 kg. Na 77 kg se rychle a snadno naučíte a hlavně Vás to bude bavit. 85 kg bude ze začátku náročnější, ale pružiny Vám zase déle vydrží.
Najednou se ale stanete pokročilým a začnete skákat na dorazy. Dřív nebo později se to prostě stane. To jste si vypěstovali svaly, které Vám zajišťují stabilitu a podporují Vaši páteř. Navíc již něco umíte. To je chvíle, kdy je čas dát jiné pružiny. Nastavitelnou tvrdost pružin zatím nedělá žádný výrobce a toto je fakt, se kterým se nic nedá dělat.
Měli byste vědět, že toto je vlastnost skákacích bot, kterou mají všechny značky.
I z toho důvodu máme přátelskou cenovou politiku na nové pružiny.© Copyright 2011 GTX.cz, designed by Presta Profi