Výběr skákacích bot Certifikace - patent

Víte, jak se říká: skákal radostí 2 metry vysoko ... tak to my známe. Při výběru skákacích bot si dejte záležet a budete skákat radostí 2 metry vysoko také.

V ČR máte na výběr z několika výrobců. Cca 4 jsou kvalitní a má cenu o nich uvažovat.

Laciné skákací boty mohou mít málo účinnou pružinu a nestabilní konstrukci a i přes CE certifikaci mohou mít ostré hrany, o které se zraníte.
CE certifikace tedy ještě neznamená, že kupujete kvalitní skákací boty.
Dále je dobré zjistit, zda-li je výrobek vyráběný v licenci Powerskip. Takové skákací boty jsou legální v zemích chráněných patentem.
Skákací boty PowerStrider mají všechny potřebné certifikace a v testech jsou hodnoceny jako kvalitní skákací boty.

V ČR žádné skákací boty chráněné patentem nejsou. To v podstatě znamená, že si v ČR můžete koupit legálně skákací boty mizerné kvality od cca 50 výrobců. Pokud budete chtít koupit skákací boty jakékoli známé kvalitní značky a budete chtít mít jistotu, že se nejedná o padělek, můžete nás kontaktovat. Nikoho nebudeme přesvědčovat o koupi PowerStrider, ale o kvalitních konkurenčních prodejcích máme přehled. Budeme raději, když budete skákat na kvalitní "konkurenci", než abyste kazili jméno skákacím botám špatně funkčním padělkem.

Neprodáváme sice nejlevnější skákací boty, ale v měřítku cena / kvalita si vedeme velmi dobře. Od nás máte navíc garanci nejefektivnější pružiny.

Pokud budete vybírat váhovou kategorii, zamyslete se, jak budete skákat.
Někteří skokani skáčou jen rekreačně. Těmto stačí, když pořídí boty odpovídající kategorie: to znamená: vážím 62 kg, pořizuji si boty do 70 kg.

Z hlediska opotřebení pružiny lze ale doporučit nákup bot s váhovou kategorií alespoň o 10 kg vyšší. Po celkových 10 hodinách skákání Vám tyto boty umožní víc než odpovídající váhová kategorie.
Skokanům, kteří plánují větší exhibici: vysoké skoky, akrobacii a podobně, vřele doporučujeme pořídit skákací boty vyšší hmotnostní kategorie: to znamená: vážím 65 kg, pořizuji si boty 70-80 Kg. Takto Vám pružina vydrží déle a nedojdete tak rychle na dorazy skákacích bot.
Popravdě se ale na odpovídající váhové kategorii lépe učí.

Pokud si přeci jen nebudete jistí s váhovou kategorií, zavolejte nebo napište.

* Pevnější pružiny lze pořídit i dodatečně a jejich montáž je velmi snadná *

POZOR na padělky! Jak skákací boty PowerStrider, tak i ostatní značky,  mají svoje padělky. Bohužel na pohled je většinou nerozeznáte, tím spíš ne na fotkách v eshopu. Takové skákací boty mohou mít různé vady a pružina zpravidla nedosahuje takové účinnosti. Jediné vodítko snad může být cena.

Pamatujte na to, že každé skákací boty mají svoje nevýhody, takže výběr je o tom, co preferujete.

Co dále Vás zajímá o skákacích botách?

1. Spalování tuků: Samozřejmě, že skákací boty jsou skvělý spalovač tuků, chce to ale pohyb a definování srdečního tepu pro spalování tuků Vám na míru. Když uběhnete 100 metrů a budete odpočívat, nezhubnete. První lekce ale vypadá přesně tak, tělo si teprve zvyká na větší výdej energie, než je zvyklé.
Při druhém a dalším skákání již získáváte na výdrži a již spalujete daleko lépe tuky, je k tomu ale zapotřebí delší energetický výdej.

2. Formování postavy na skákacích botách. Obyčejné běhání má dle mého názoru minimální vliv na tvarování těla. Hodně svalů se do práce zapojuje až při skákání snožmo, což není ze začátku jednoduché. Po takové zábavě už máte jistotu, které svaly posilujete. Den po takovém skákání již skutečně cítíte zlepšené držení těla. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit posílení zádového svalstva a kolenních vazů. Někdo uvádí odstranění bolestí zad.
Nic se ale nemá přehánět.

3. Exhibice: To co vidíte často na videích se skutečně dá naučit, ale musíte se rozhodnout sami a trochu se snažit. Vývoj triků postupuje s naskákanými hodinami.

4. Na mokru ne: často se to píše a přesto občas někdo vyběhne na mokrou cestu, kde je zvýšené riziko pádu. Riziko pádu je samozřejmě i na asfaltových cestách v parcích i okolo přehrad a podobně, kde se střídá suchý a mokrý povrch. Zde neriskujte.

5. Pády na skákacích botách: s chrániči většinou ani nebolí, pokud spadnete jen na tvrdou zem. Kde je zvýšené riziko uklouznutí, držte se dál od stromů, svodidel a plotů. Mějte vždy prostor pro případný pád a myslete na to, že nezastavíte tak rychle, jako na vlastních nohou.

6. Prasknutí pružin: Vlákna v pružinách vypraskávají postupně, až pružina hodně změkne, pak je nutné namontovat pružiny nové.
Fatální prasknutí pružiny se stává jen velmi zřídka. Může se to stát například v důsledku pádu, trvalého přetěžování apod.
Pružiny mohou mít v závislosti na intenzitě skákání trvanlivost 2 roky, ale též pouhý půlrok, pokud budete skákat opravdu intenzivně každý den.
Každý výrobce občas má reklamaci na naprasknutí pružin. Ani nám se nevyhnula. Pokud Vám bude prodejce tvrdit, že jeho značce nikdy pružina nepraskla nebo nenapraskla, není to pravda. Každý prodejce v ČR měl již nějakou tu reklamaci a zasvěcení skokani to vědí. Důležité je, jak se k Vám prodejce v takové situaci zachová. My s tím neděláme problém a pružiny vyměníme. Pokud ale přineste prodejci zjevně zdevastované boty s viditelně mechanicky poškozovanými pružinami, není reklamace na místě.

7. Někteří skokani a prodejci šíří pomluvy o konkurenčních značkách. Není to hezké a často ani pravda. Spousta skokanů by ani nepoznala, na jakých botách skáče.

8. Před nákupem Vás seriózní portály upozorní hlavně na nutnost vyhnout se padělkům. Při koupi je dobré řídit se rozumem a nekoupit například jasný padělek Powerskip za 4.000,-, když originál stojí 30.000,-. V ČR totiž patent není chráněn a tak jej nikdo nebrání. Vy máte tak jedinečnou příležitost koupit skutečný unikát.

9. Padělků je opravdu v ČR v prodeji tolik, že se jich pohybuje mezi lidmi hodně. Tyto padělky však mohou být i nebezpečné. CE na krabici pro výrobu v Číně znamená pouze natištění písmen C a E a není proti tomu obrana, protože CE také prý nemá ochrannou značku. V ČÍNĚ vyrábí padělky skákacích bot skutečně desítky firem. Často ani prodejci v ČR nevědí, že prodávají padělek.© Copyright 2011 GTX.cz, designed by Presta Profi